*** Február 11-én, csütörtökön, tartotta az RMDSZ vezetése szokásos ezentúl hetenkénti rendszerességgel esedékes sajtóértekezletét, amelyen Markó Béla szövetségi elnök mellett részt vettek a román miniszterelnök vezetésével a hét elején Budapesten járt kormánydelegáció tagjai: Eckstein-Kovács Péter kisebbségügyi miniszter, Antal István Hargita megyei képviselő és Demeter János helyettes kormányfőtitkár.
Markó Béla bevezetőjében a Radu Vasile miniszterelnök magyarországi látogatásának eredményeit, a budapesti tárgyalások üzenetét összegezte. Mint mondotta, az RMDSZ, a romániai magyarság különösen érdekelt abban, hogy a két ország kapcsolatai minél jobbak legyenek, minden téren, beleértve a gazdasági kapcsolatokat is, amelyek most talán még hangsúlyozottabban fontosak. Románia számára Magyarország nemcsak mint szomszédos ország fontos, hanem különösképpen hazánk európai és euroatlanti integrációs törekvései szempontjából, hiszen Magyarország e tekintetben Romániánál előbbre tart. A látogatás alkalmával sokrétő tárgyalássorozatra került sor, amelynek most konkrét eredményeit, a közös érdekő kérdésekre vonatkozó gyakorlati megoldásokat várjuk hangoztatta a szövetségi elnök.
Ezt követően Antal István, Radu Vasile és Orbán Viktor budapesti megbeszéléseinek gazdasági vonatkozásairól, Eckstein-Kovács Péter pedig a kisebbségi tematikához kötődő tárgyalásokról nyújtott tájékoztatást. Mindketten kiemelték a budapesti tárgyalások egyértelmő üzenetét: a két kormány eltökéltségét a kölcsönös kapcsolatok fejlesztésére, elmélyítésére, a gazdasági együttmőködésre, közös tervek megvalósítására éppúgy, mint a romániai magyar, illetve a magyarországi román kisebbséget foglalkoztató gondok megfelelő kezelésére, megoldására.
Egy, a Kolozs, illetve Maros megyei RMDSZ szervezetben lezajlott tisztújítással kapcsolatos kérdésre válaszolva Markó Béla elmondotta, hogy a tagság jogosan elégedetlen azokkal az eredményekkel, amelyeket a szervezet fel tudott mutatni. A Maros megyei RMDSZ tevékenységét ő maga is bírálta, ugyanakkor egyetért azzal, hogy az RMDSZ struktúrája túl bürokratikussá vált, az értelmiség, a civil szerevezetek, az egyházak képviselői nem jutnak kellő szerephez, nem hallatják hangjukat, és ezen változtatni kell. Egyben azt is elmondta, hogy a tagság joggal elégedetlen a reform lassú menete, csakúgy mint a sajátos kisebbségi gondok nagy részének megoldatlansága miatt.