*** Markó Béla szövetségi elnök 1999. május 26-tól, kinevezte Szepessy Lászlót az RMDSZ Szövetségi Elnöki Hivatalának igazgatójává.
A hivataligazgatót a szövetségi elnök a bukaresti és marosvásárhelyi irodák munkájának irányításával és összehangolásával bízta meg.
*** Kedden, május 25-én, a Szenátusban ismét napirenden szerepelt a Helyi közigazgatási törvény tervezete. Mint ismeretes, korábban a törvény egészének szavazását az ellenzék megóvta, így azt meg kellett ismételni. Hosszas procedurális vita után, amelynek során az ellenzék a törvénytervezet napirendről való levételét szorgalmazta, illetve a szavazástól való távolmaradással fenyegetőzött, a plénum nem szavazta meg, hogy a törvénytervezetet vegyék le a napirendről. Az ellenzék erre kivonult a teremből. Ezt követően névszerinti szavazással a Szenátus 74 mellette és egy tartózkodással (ami ebben az esetben ellenszvazatnak minősül) megszavazta a Helyi közigazgatási törvényt, amely jelentős szabályozásokat tartalmaz a nemzeti kisebbségek anyanyelvhasználatára vonatkozóan a közigazgatásban. Így például az RMDSZ által oly kitartóan szorgalmazott 90. cikkely kimondja, hogy azokban a helységekben, ahol az összlakosság több mint 20 százalékát adja valamely nemzeti kisebbség, ennek nyelvén is lehet érintkezni, szóban és írásban, a helyhatóságokkal, nem csupán az állam hivatalos nyelvén. A rendelkezés ugyancsak előírja, hogy a helységnévtáblákat és a hivatalok névtábláját az adott kisebbség nyelvén is lehet feliratozni, továbbá azt is szabályozza, hogy ezekben a helységekben a közönségkapcsolatot tartó hivatalnokok között olyan személyeket is kell alkalmazni, akik ismerik az ottani kisebbség anyanyelvét.
A törvényt a Képviselőháznak is el kell fogadnia.
*** A Képviselőházban hétfőn, május 24-én, kezdődött meg az 1992/68-as, Parlamenti választásokat szabályozó törvény módosításának vitája.
Az SZDRP által benyújtott törvénykezdeményezés leglényegesebb pontjai: a választási „küszöb” 5%-ra való emelése, a mozgóurna intézményének törlése, valamint a „politikai alakulat” törlése a „pártok” mellől.
Az RMDSZ-frakció részéről az általános vitában Tamás Sándor Kovászna megyei képviselő szólalt fel, aki kifejtette az RMDSZ álláspontját: szövetségünk támogatja a választási küszöb felemelését, továbbra is kitart a mozgóurna intézménye mellett, és támogatja, hogy a belföldi megfigyelők mellett külföldi, nemkormányzati szervek megfigyelői is részt vegyenek a választásokon. Az RMDSZ nem támogatja a választási kampányidőszak 60-ról 45 napra való csökkentését.
A törvénytervezet vitája a jövő hét első napján folytatódik.