*** Csütörtökön, február 4-én, tartotta szokásos sajtóértekezletét az RMDSZ vezetése, amelyen Markó Béla szövetségi elnök mellett részt vettek: Varga Attila képviselőházi frakcióelnök, Puskás Bálint, a Szenátuis gazdasági bizottságának tagja, Mátis Jenő, a Képviselőház pénzügyi és költségvetési bizottságának tagja, Borbély László államtitkár, ügyvezető alelnök és Péter Pál, az RMDSZ Gazdasági Főosztályának vezetője, ügyvezető alelnök.
Már a jelenlévők lajstromából is kiedrül, hogy a fő téma az 1999. évi költségvetés volt. Erről szólva, Markó Béla bevezetőjében megemlítette azokat a fejezeteket, amelyekre vonatkozóan az RMDSZ-nek fenntartásai vannak, ezek közé sorolva az egészségügy, az oktatásügy, a kis és közepes vállalatok területét, valamint az adókból és illetékekből származó bevételek elosztását a központi, megyei és helyi költségvetés között. Ezekkel kapcsolatban Mátis Jenő képviselő, Puskás Bálint szenátor és Borbély László területfejlesztési államtitkár fejtette ki az RMDSZ álláspontját, az egyes területeken szükséges módosító javaslatokat. Hangsúlyozták, hogy az RMDSZ az ország súlyos gazdasági helyzetére való tekintettel, az említett területeken szükséges módosítások szorgalmazása mellett támogatni fogja a költségvetés elfogadását.
A sajtóértekezleten szóba kerültek az egészségügyi minisztérium vezetésében kialakult állapotok, valamint a bányászmegmozdulás utáni helyzet. Markó Béla rámutatott, hogy az RMDSZ továbbra is politikai támogatásáról biztosítja Hajdú Gábor minisztert, a kialakult válságot a KDNPP-nek kell megoldania, és értetlenségét fejezte ki egyes parasztpárti politikusok alaptalan vádjai miatt. Most valamennyiünknek nem azzal kell foglalkoznunk, amit Opriő mond, hanem a költségvetéssel, jelentette ki a szövetségi elnök, majd hangoztatta, hogy a kérdésben kialakult nézeteltérések megvitatására feltétlenül sor kell hogy kerüljön az RMDSZ és a KDNPP vezetőinek és szakembereinek bevonásával. A bányászmegmozdulás következményeit a kormánykoalíciót alkotó pártoknak fel kell mérniük, a történtekről nem szabad megfeledkezniük. Feltétlenül ki kell deríteni a megmozdulást kiváltó okokat és indítékokat, meg kell állapítani a felelősségeket. Különben a történelem megismétlését kockáztatjuk, figyelmeztetett az RMDSZ elnöke.