*** Február 17-én, szerdán tartotta szokásos heti sajtóértekezletét az RMDSZ vezetése a szövetség bukaresti székházában. Markó Béla szövetségi elnök mellett részt vettek: Eckstein- Kovács Péter kisebbségügyi miniszter, Vida Gyula képviselő, a Képviselőház gazdaságpolitikai, reform és privatizációügyi bizottságának elnöke, Pécsi Ferenc képviselő, az említett bizottság tagja és Birtalan József, a Kis- és Középvállalatok (KKV) Ügynökségének alelnöke.
Markó Béla bevezetőjében bejelentette, hogy ezentúl az RMDSZ-vezetés heti sajtóértekezleteire szerdán kerül sor. A mai sajtóértekezlet témájául a kis- és középvállalatokkal kapcsolatos fejleményeket javasolta. Elégedetten nyugtázta, hogy az RMDSZ kezdeményezésére a törvényhozás elfogadta az RMDSZ-nek a KKV-ra vonatkozó törvénykezdeményezését, és hogy létrehozták az RMDSZ által már rég szorgalmazott intézményt, a Kis- és Közepes Vállalatok Ügynökségét. Ugyancsak az RMDSZ képviselőinek kezdeményezésére a Parlament jóváhagyta a KKV támogatására elkülönített költségvetési összeg jelentős növelését. A belpolitikai aktualitásra térve a szövetségi elnök elismerően szólt a rendfenntartó erők, a rendőrség és csendőrség, a BM egységeinek erélyes fellépéséről, amellyel meghiúsították az újabb bukaresti bányászjárást. Sikerük egyben a BM korábbi vezetésének gyengeségét, hozzá nem értését bizonyítja, mondotta, majd hozzátette: ezzel lezárult egy történelmi korszak, egy, a demokratikus jogállamot és társadalmi rendet fenyegető törvénytelen akciósorozat, egy olyan időszak, amelyben a törvénytelenségek megtorlatlanul maradtak.
Vida Gyula képviselő rámutatott arra, hogy az RMDSZ gazdaságpolitikájának alapvető eleme a magánszektor fejlesztése, és hogy az RMDSZ 18 hónappal ezelőtt javasolt törvénykezdeményezése érett be most azzal, hogy a Képviselőház elfogadta a KKV-ra vonatkozó törvényt. A kis- és középvállalatok fontosságára utal az, hogy ma 1,7 millió személynek ad munkát ez a szektor mondotta, és bejelentette, hogy a nemzetközi pénzintézetek az idén 30–40 millió ECU-t folyósítanak a KKV-k fejlesztésére, és más programok is szolgálják majd e szektor felfuttatását.
Birtalan József a KKV Ügynökségének hatásköréről, mőködési elveiről, feladatairól, terveiről számolt be.
Kérdésekre válaszolva Markó Béla leszögezte, hogy a Miron Cozma ellen hozott ítéletben nem játszott közre semmilyen politikai indíték, egyszerően a korábbi ítéletet vizsgálta felül a Legfelsőbb Törvényszék, és döntött a tényleges bőncselekmény megfelelő besorolásáról.
A Corneliu Vadim Tudor mentelmi jogának kérdésében, illetve a mentelmi jog felfüggesztésére vonatkozó házszabály megváltoztatásával kapcsolatban Markó Béla és Eckstein-Kovács Péter elmondták, ennek már rég meg kellett volna történnie, hogy az igazságszolgáltatás elvégezhesse a feladatát, és senki se képzelhesse magát a törvényeken felül állónak.
A hét végén esedékes budapesti „magyar-magyar csúcstalálkozóról” szólva Markó Béla természetesnek nevezte, hogy a határon túl élő magyarság érdekvédelmi szervezetei a magyar kormány és a magyarországi parlamenti pártok képviselőivel közösen időnként felleltározzák a kisebbségi közösségeket foglalkoztató problémákat és megoldási módozatokat keressenek a felmerülő kérdésekre.